top of page

PÁNEVNÍ DNO

kdy: 

1. 5. 2022

9:00 - 16:30

místo konání:

Yoga Marga Pardubice

Jana Zajíce 714, Pardubice – Dubina

cena semináře: 1.490,-Kč

(zahrnuje: studijní materiály a náplň, certifikát o absolvování).

Jednodenní seminář je určen nejen pro lektory, ale i pro širokou veřejnost, jenž zajímá problematika týkající se pánevního dna. Pánevní dno (dále PD) je jeden ze 4 základních svalů CORE, tedy svalů hlubokého stabilizačního systému. Přesněji jde o skupinu svalů, jenž nám poskytují pevnou a zároveň i pružnou oporu pro orgány uložené v pánvi. Aby mohly tyto svaly správně a efektivně pracovat, měli bychom je dokázat nejen aktivovat, ale i uvolňovat. Bohužel u většiny lidí se setkáme s tím, že svaly PD mají buď extrémně stažené (přeaktivované), nebo naopak velmi ochablé. Ani v jednom případě nemohou svaly správně pracovat, a v důsledku jejich dysfunkce se objevují různé zdravotní problémy či omezení, jenž zásadně ovlivňují kvalitu života.

 

Efektivní práce se svaly pánevního dna hraje významnou roli při odbourání menstruačních bolestí, inkontinence, ale i při odstranění bolestí v oblasti zad. Dále se významně podílí při přípravě na těhotenství, usnadňují samotný porod a dále pak návrat po porodu. Krom toho jsou svaly PD významné i při sexu, kdy jejich správná aktivace zlepšuje sexuální prožitek.

 

Cílem semináře bude osvojit si vhodnou práci se svaly pánevního dna. Naučit se danou oblast vnímat – aktivovat, ale i vědomě relaxovat. Vysvětlíme si souvislost s hlubokým stabilizačním systémem a jak správná funkce PD ovlivní držení děla a vlastně naše tělo celé.

bottom of page