STUDIO YOGA MARGA PARDUBICE

Studio jógy se nachází na Dubině v Pardubicích a vzniklo v roce 2017 jako sesterské studio YOGA MARGA CHRUDIM. YOGA MARGA PARDUBICE se jako jediné studio v Pardubicích zaměřuje na hot jógu. Nachází se v nově zrekonstruovaných prostorách, které jsou upraveny speciálně pro tento druh dynamické jógy, a nejen pro ni. Od roku 2019 u nás najdete lekce power jógy, hatha jógy, jógy pro zdravá záda, pilates či funkčního cvičení. Studio YOGA MARGA je i místem, které vám též pomůže na cestě za tím, stát se lektorem jógy či pilates. Jsme vzdělávacím střediskem s akreditací MŠMT, ve kterém můžete absolvovat rekvalifikační kurzy Instruktor jógy a Instruktor pilates, a získat tak živnostenské oprávnění v této oblasti.

Co je naším cílem? Vytvořit přátelské a harmonické prostředí, do kterého se budete rádi vracet. A hlavně, pomoci vám na cestě za spokojenějším a zdravějším já. Význam slova marga je cesta. Celý náš příběh je o cestě za snem, který se díky vaší podpoře stává skutečností. Přijďte k nám a nechte Margu stát se i vaší cestou!

Mgr. Martina Pilná, RYT

spoluzakladatelka a lektorka Yoga Marga

Jóga je tím, co mi pomáhá každý den jinak a vlastně stejně. Zlepšuje mé zdraví, kondici a pomáhá mi zvládat nejrůznější životní situace. Cvičení jógy v teple jsem si zamilovala hned z několika důvodů: intenzivní protažení, detoxikace těla a zklidnění mysli; když cvičíte ve 40°C, opravdu nemáte velký prostor řešit cokoliv dalšího, než sami sebe:-).

Nebyla to ale láska na první pohled. Během první lekce jsem hypnotizovala dveře sálu a chtěla lekci vzdát. Dodnes jsem ráda, že jsem to neudělala. Každá další lekce byla lepší a lepší a já na sobě začala pociťovat velmi příjemné změny. Vyčistila se mi pleť, přestaly mě téměř bolet kolena a zpevnilo se mi celé tělo. 

V létě 2016 jsem vyrazila na intenzivní měsíční zahraniční kurz hot yogy pro instruktory, který mě posunul zase o velký kus dál. Absolvovala jsem 250 hodin pod vedením majitelů a zkušených instruktorů Evolation Yogy. Za tyto zkušenosti jsem nesmírně vděčná a budu velmi ráda, když se s Vámi o ně budu moci podělit. 

 • 2013 rekvalifikační kurz Instruktor fitness v rozsahu 154 hodin (FitPraha)

 • 2013 BOSU Cardio (Face Czech Fitness)

 • 2013 Dance jóga Basic (Face Czech Fitness)

 • 2013 Dance jóga Advanced (Face Czech Fitness)

 • 2013 Flowin Basic (Statera Fitness)

 • 2013 Kineziotaping I. (EduSpa College)

 • 2014 Instruktor Pilátes Level I. v rozsahu 25 hodin (Happy Life Pilates)

 • 2014 Cvičitel jógy III. třídy v rozsahu 110 hodin (Česká akademie jógy)

 • 2015 Jóga pro těhotné systémem A. Smékalové v rozsahu 20 hodin (FISAF)

 • 2016 Metodika cvičení dětské jógy v rozsahu 36 hodin (Česká asociace dětské jógy)

 • 2016 Hot Yoga Teacher Training v rozsahu 250 hodin (Evolation Yoga School, USA)

 • 2016 Evolation Yoga Teacher (Evolation Yoga School, USA)

 • 2016 Registered Yoga Teacher, RYT® (Yoga Alliance)

 • 2018 Pránájáma a jóga nidra (Power Yoga Akademie)

 • 2018 Instruktor Pilátes v rozsahu 230 hodin (IQ pohyb akademie)

 • 2018 Osvědčení o získání profesní kvalifikace: Instruktor pilates (IQ pohyb akademie)

 • 2019 Instruktor jógy v rozsahu 150 hodin, Power Yoga Akademie

jóga pardubice

Mgr. Marek Panuš

spoluzakladatel a lektor Yoga Marga

V průběhu svého života jsem se věnoval různým sportům, ale jak už to tak bývá, tělo mě postupně přestávalo poslouchat a začaly se objevovat různé zdravotní potíže. Někdy byly více spojeny s tělem a jindy zase s duší. 

Studium filosofie mě zase pudilo ke kritickému přemýšlení o vlastní bytnosti a pojetí člověka o sobě. Bolest z pohybu a snaha vytvářet prostor pro prosté bytí mě dovedly právě k józe.

Začátky nebyly snadné a zlom nastal, když jsem se asi po dvou měsících cvičení skutečně zaměřil na sebe. Přestal jsem se koukat okolo a lektora jsem začal vnímat jen jako průvodce, který mi dává tipy na cestu. Což se projevilo ve zlepšení vědomého dýchání, v plném jógovém dechu. A začala se projevovat kompenzace neboli vyrovnání mého pohybového aparátu a vlastně i obecného bytí. Najednou jsem pociťoval, co mi ono důmyslné cvičení nabízí. Jóga se stala součástí mého života a já toužil vědět víc, a tak jsem kromě samostudia absolvoval: učitelský kurz hatha jógy v rozsahu 150 hodin (2016), inverze bez strachu (2017), pránájáma a jóga nidra (2018) a další vzdělávací kurzy.  Jóga je cesta a to jak po ní půjdete, je na Vás. Ale rozhodně za to ty kroky stojí.

jóga pardubice